English language version
HanArt Dekoracje Okienne

Hotel Czarny Potok, Krynica-Zdrój

Realizacja 2022

Projekt wnętrz Barbara Szapel na zlecenie inwestora - JW Construction

Dekoracje okienne HanArt

Zdjęcia Mariusz Szachowski

Ta realizacja była dla nas niesamowitym wyzwaniem ze względu na rozmiary, trudne projekty poszczególnych pomieszczeń oraz odległość, która przy ciągłych zmianach w projekcie też nie pomagała.

Pokój muzyczny z wzorzystymi zasłonami z kontrafałdami wymagał umiejętności matematycznych, gdyż szerokość całej ściany wynosiła ok. 22 m i została ona ubrana w potrójną dekorację.
Bazą była tkanina zaciemniająca, na niej dla podniesienia walorów estetycznych pojawiły się kordony (frędzle ozdobne) i dodatkowo, co jakiś czas, składające się z trzech lub czterech segmentów wzorzyste zasłony dekoracyjne z kontrafałdami oraz ozdobnymi guzikami o średnicy aż 7-8 cm! (wykonanymi przez rzemieślnika na zamówienie).

Gabinety SPA wyposażone zostały w elektryczne rolety dachowe, które przykryte zostały lekką turkusową tkaniną zamocowaną na dwóch karniszach tak, aby tworzyła baldachim pod nimi. Całość schodziła do ziemi w formie spiętej sznurem firany dekoracyjnej.
Półprzezierne zasłony okalające wanny do zabiegów, wisiały na szynach sufitowych wygiętych na miejscu w odpowiedniej wielkości elipsy.

Wszystkie zastosowane w tym projekcie tkaniny musiały posiadać atest niepalności, co jest wymagane w przypadku obiektów użyteczności publicznej.