English language version
HanArt Dekoracje Okienne

Biura HBO

Realizacja 2018

Projekt wnętrz Dominik Dzierzbiński dla SPACE PLAN

Dekoracje okienne HanArt

Ten projekt ze względu na pokaźne rozmiary i niestandardowe rozwiązania był naszym największym wyzwaniem w dotychczasowej pracy.

Zasłony uszyte zostały z paru gatunków tkanin niepalnych. Musieliśmy zastosować tu niestandardowe rozwiązania mocowania szyn, gdyż nie wolno było wiercić w profilach aluminiowych z których składały się ściany, a industrialny, pełen rur sufit w większości pomieszczeń wykluczał możliwość mocowania ich właśnie tam.

Wnętrze pełne było też przeszklonych ścianek działowych wyposażonych w zaslony oraz szklanych budek do rozmów telefonicznych lub spotkań z klientami, które miały zapewnić prywatność.

Również biuro szefa posiadało dwie przeszklone ściany ( oprócz ściany z oknami ), które miały możliwość zasłaniania ich.

Zasłony przy barze zostały podwieszone do sufitu na specjalnie skonstruowanej platformie mocowanej na bujających się zawiesiach do sufitu. Wymagało to kalkulacji inżynierskiej, ponieważ pokaźnych rozmiarów i dużego ciężaru dekoracja musiała być w pełni bezpieczna.